Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 30/06/2023.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 30/06/2023.

Porady dla entuzjastów

Ochrona lakieru Hybrid Paint Coating – kompletny poradnik


1. KROKI PRZYGOTOWANIA LAKIERU DO NAKŁADANIA HYBRYDOWEJ MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

NIE NAKŁADAJ POWŁOKI MEGUIAR’S HYBRID PAINT COATING NA MATOWE POWIERZCHNIE.
Zawsze pracuj w cieniu na chłodnej powierzchni.

 • Krok 1 – MYCIE: Dokładnie umyj pojazd za pomocą szamponu do mycia samochodów o zrównoważonym pH, takim jak Meguiar’s® Gold Class™ Car Wash Shampoo. Całkowicie osusz pojazd – zwróć szczególną uwagę, aby umyć i osuszyć zagłębienia i szczeliny, które mogą zawierać kurz, brud lub inne zanieczyszczenia.
  Profesjonalna WSKAZÓWKA: Aby uzyskać maksymalną trwałość i wygląd powłoki, zalecana jest czysta, gładka i wypolerowana powierzchnia lakieru (kroki 2-4 poniżej).
 • Krok 2 – USUŃ ZANIECZYSZCZENIA POWIERZCHNI: Sprawdź lakier, przeciągając opuszkami palców po powierzchni. Jeśli lakier jest gładki, możesz pominąć ten krok. Jeśli powłoka lakiernicza nie jest gładka i wyczuwalne są małe chropowatości na powierzchni, użyj zestawu Meguiar’s® Smooth Surface’” Clay Kit, aby bezpiecznie usunąć wszystkie powyższe zanieczyszczenia powierzchni.
 • *Krok 3 – USUWANIE WAD/KOREKTA Lakieru: *Jest to krok opcjonalny, ale wysoce zalecany w celu uzyskania optymalnego połysku i wydajności powłoki. Gładka, wypolerowana powierzchnia znacznie poprawia zdolność wiązania i właściwości powłoki ochronnej. Użyj Meguiar’s Ultimate Compound, aby w razie potrzeby usunąć z lakieru wady powierzchni, takie jak rysy i koliste zarysowania.
 • Krok 4 – PRZYGOTOWANIE KOŃCOWE: Dokładnie usuń wszystkie pozostałości po polerowaniu z powierzchni za pomocą środka Meguiar’s® M122 Surface Prep. Rozpyl M122 na powierzchni około 90 na 90 cm i pozostaw na 1 minutę przed wytarciem czystym ręcznikiem z mikrofibry. Powtórz ten proces na całym pojeździe, aby upewnić się, że powierzchnia lakieru jest całkowicie czysta i przygotowana do maksymalnego wiązania z powłoką.

2. KROKI APLIKACJI POWŁOKI MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

 • NAKŁADANIE: (Nie stosuj w temperaturze poniżej 15°C.) Rozpyl powłokę Hybrid Paint Coating bezpośrednio na aplikator przez 3 sekundy, równomiernie pokrywając powierzchnię aplikatora. Przyłóż zwilżoną stronę aplikatora do lakieru i rozprowadź w układzie krzyżykowym nachodzącymi na siebie w 50% przejściami, aby zapewnić pełne, równomierne pokrycie sekcji o wymiarach około 60 na 60 cm. Powtórz ten proces, aby pokryć jeden pełny panel na raz, np. drzwi.
 • WYCIERANIE: Po nałożeniu na cały panel natychmiast zetrzyj za pomocą jednego z dołączonych ręczników z mikrofibry złożonych na 1/8 (złóż na pół, a następnie złóż ponownie na pół, aby uzyskać 8 czystych sekcji). Małymi, okrężnymi ruchami usuń nadmiar produktu z panelu, przewracając na czystą stronę ręcznika w celu ostatecznego wytarcia. W temperaturach poniżej 23°C pozostaw produkt na lakierze przez 1 minutę przed wytarciem.
  Powtórz ten proces aż do pokrycia całego pojazdu.
  Jeśli pozostaną jakiekolwiek smugi lub tłuste pozostałości, wymień zużyty ręcznik na nowy, czysty ręcznik z mikrofibry i ponownie przetrzyj obszar. Czyste, świeże ręczniki są niezbędne do wyrównania powłoki i usunięcia nadmiaru powłoki. Po nałożeniu powłoki wyrzuć ręczniki z mikrofibry i aplikator, ponieważ stracą one swoją chłonność.

Opcjonalnie: Drugą warstwę można nałożyć 1 godzinę po nałożeniu pierwszej warstwy, aby upewnić się, że podczas pierwszej aplikacji nie pominięto żadnych obszarów. Użyj czystego zestawu ręczników z mikrofibry do usunięcia nadmiaru produktu, jeśli nakładasz drugą warstwę.

NIE WYSTAWIAJ POJAZDU NA DZIAŁANIE WILGOCI PRZEZ 24 GODZINY.

3. KONSERWACJA I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POWŁOKI MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

Unikaj chemikaliów lub mycia pojazdu przez 7 dni, aby powłoka Hybrid Paint Coating mogła się w pełni utwardzić. Po pierwszym tygodniu umyj samochód metodą dwóch wiader i poszukaj pominiętych miejsc. Jeśli perlenie wody nie występuję, wytrzyj ten obszar do sucha, oczyść za pomocą M122, a następnie ponownie nałóż powłokę na ten obszar.

Regularne mycie (co tydzień) jest nieodzowne do uzyskania optymalnej wydajności powłoki. Nie pozwól, aby plamy z twardej wody, ptasie odchody lub inne zanieczyszczenia osiadły na lakierze – usuń jak najszybciej myjąc pojazd lub stosując quick detailer. Unikaj wszelkich myjni szczotkowych, które mają fizyczny kontakt z autem – myjnie bezdotykowe pianą aktywną o neutralnym pH taką jak Ultimate Snow Foam są całkowicie bezpieczne.

Używaj szamponu samochodowego Meguiar’s® Hybrid Ceramic Wash & Wax i/lub Meguiar’s® Hybrid Ceramic Detailer co najmniej raz na 3 miesiące, aby zmaksymalizować trwałość powłoki Hybrid Paint Coating i zapewnić maksymalną hydrofobową ochronę.

UWAGA: Po zabezpieczeniu lakieru powłoką Hybrid Paint Coating nie należy używać glinki, past polerskich oraz wosków w płynie lub paście, ponieważ mogą one usunąć lub zmniejszyć działanie powłoki.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Zaloguj sie
Utwórz konto

Odzyskiwanie hasła

Zgubiłeś hasło? Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz link do utworzenia nowego hasła pocztą elektroniczną.

KOSZYK 0